Challenge - den 7.

12. února 2017 v 21:48 | Niana |  Challenge - č. 1
10 písniček, které miluješ
Tak, je to tu. Můj oblíbený úkol. No jo, bez muziky to není ono :3.

Est-ce que tu m'aimes? od Maître Gims je ta nejlepší písnička na světě. Nemůžu k ní moc napsat, lidé ji znají, ale nepochopí to. To, co pro mě znamená, nejde vyjádřit slovy :). Poprvé jsem ji slyšela ke konci léta v roce 2016 - to byly úžasné dny :).

Alone od Alana Walkera je celkem dost známá. Těžko říct, kdy jsem ji poznala, ale není to až tak dlouho. A bylo to na Óčku :D.

Sia je celkově suprová zpěvačka, ale singl The greatest mě zatím oslovil asi nejvíc. Radši vyzdvihne nějakou událost, či to, co se ve světě běžně děje, ale nikdo si toho nevšímá, než sebe. Tento klip se proslavil hlavně Maddie, když si na začátku na obličej nanáší barvy duhy.

7 years, které nazpíval Lukas Graham, jsou vlastně o životě. Jeho matka mu v písni říká, aby si našel kamarády, jinak zůstane sám. V textu je zmíněno několik různých let - a končí v dobu, kdy interpretovi zemřel táta (61 let).

Další písnička je od Jelena, která je jako předchozí o životě. Sice v jiném smyslu, ale i tak. Jmenuje se Klidná jako voda. Znáte ji? Je to jedna z mála, která má hlavu i patu. Která má chytlavou melodii, kterou když uslyšíte, celý den vám zní v hlavě.

Na šestou pomyslnou příčku usedne opět český zpěvák, jímž je Nohavica s mojí srdcovkou (a že jich tolik nemám!) Když mě brali za vojáka. Je velká škoda, že ho většina lidí ,,ignoruje". Většinou mají písně více slok se stejnou melodií. Vypráví v nich o tom, co zažil, to, o čem spousta z nás nemá ani tušení.

Už starší pecka je od Hoziera - Take me to church. Když jsem ráno poslouchala rádio, hráli tam podivné něco. Pak jsem zaslechla začátek téhle. Přinutilo mě to se zamyslet. Nad čím? Hmm, co myslíte?

Čím dál víc se blížíme ke konci... Teď s ,,hymnou devadesátých let", Smells like teen spirit od Nirvany. Český překlad celkem zamotaný, stejně jako Kurtovo pocity. Tuto skladbu napsal den poté, co od něj odešla přítelkyně Tobi Vail. Tehdy začínala ,,Kdo bude král a královna všech vyděděných teenagerů?" - nakonec první verš vyškrtl a ten nikde nezazněl.

Are you with me, patřící Lost Frequencies, je písnička, která mě provázela už před rokem. To byla ale jiná doba. Teď jsem se změnila. Před chvílí jsem ji slyšela - a prostě musela skončit tady. K tomu mě navštívily protichůdné pocity.

Fáma od ATMO Music je poslední. Vypravující o závisti, pýše a zlosti. Ať chceme nebo, naplňuje většinu našich životů. Při poslouchání tohoto singlu jsem i sepsala jeden článek.


Tak co, líbilo? Snad jo :).
Napište mi svůj názor!
Mějte se ^^
Niana
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama