Zamyšlení (Lili): Kdybych se rozhodla jinak

1. ledna 2017 v 15:20 | Lili |  Zamyšlení
Často přemýšlím nad tím, co by se stalo, kdybych se rozhodla jinak. Co by se stalo, kdybych podlehla okolnímu světu a podřizovala se jeho názorům na mě a na to, že sportuju. Jak bych asi dopadla, kdybych nemohla psát? Co kdybych poslechla okolí a přestala psát?

Kde bych byla, kdybych udělala opačné rozhodnutí, než jsem doposud udělala? Kde bych teď byla? Co bych dokázala? Určitě méně než teď, vím, že bych nikdy nevyhrála literární soutěž a ani bych se nezlepšovala ve sportovních výsledcích. V podstatě bych byla nikdo. Jen obyčejná holka z milionu. Tím nechci říct že jsem nějaká výjmečná. Spíše naopak.

Ale zkrátka si myslím že kdybych byla jiná nebyla bych to já, a nelituju žádného mého rozhodnutí. Protože v ten okamžik jsem to tak chtěla. A jestli jsem to tak někdy chtěla, tak se to muselo stát. Protože kdysi dávno jsem se rozhodla, že si půjdu za svým cílem. A kdybych se rozhodla jinak, tak bych se teď jen válela na pohovce, jedla brambůrky a koukala na televizi… A nic bych nedělala. A to já nejsem.

Lidi nelitujte svých rozhodnutí, v ten okamžik jste se rozhodli a nechtěli jste to jinak. A jestli ano… Tak je to vaše věc. Ale nikdy si neříkejte "Co by bylo…" protože tím si akorát přiděláváte starosti a kazíte si požitek z již prožitých chvílích, pro které jste se rozhodli, že je prožijete.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama