Zamyšlení (Lili): Přátelství

14. prosince 2016 v 21:50 | Lili |  Zamyšlení
Zamyšlení napsané kamarádkou Lili :)

Víte, jak dobré je mít kamaráda, na kterého se můžete spolehnout v dobrém i zlém? Znáte taky ten pocit, když je vám na nic a najednou přijde váš vysmátý kámoš a zvedne vám náladu už jen tím, že ho vidíte?

Napadlo vás někdy, že přátelství je někdy více než láska? Mě ano, a mnohokrát… A často, ale přesto jsou lidi který si zaslouží vaši lásku… A i když si ji ne vždy váží, přesto si ji zaslouží. Když dáte někomu lásku, a on ji přijme… Ale jen platonicky a hraje si s vámi, tak to bolí, pak je dobré mít přítele, přítele, který vás dostane zpět na nohy, když už jste na dně. Někoho, kdo vám předzpívá píseň vašeho srdce, když ji vy zapomenete. Někoho, kdo s vámi bude vždy… a i když třeba chodí vždy pozdě, máte u něj jistotu, že přijde. Ten, který pozná smutek i za vaším úsměvem. Když stojíte proti všem, on přijde a podpoří vás. Ten se kterým děláte blbosti, ten, který když ho potřebujete, je s vámi. Ten, s kterým proděláte milión hádek a stále držíte při sobě. Ten člověk, kterýmu zavoláte ve dvě v noci ať vezme lopatu a rýč a jde za vámi, tak se na nic ptát nebude, vezme to a půjde, pomůže vám tu mrtvolu zakopat.

A když už máte takového kamaráda, nedovolte mu odejít, někdy stačí sebemenší chyba, slovo… Nebo cokoli co nemyslíte vážně a přátelství je v tahu… No, hlavně důvěra, a věřte nebo ne, težko se vrací zpět, je to stejné, jako když zmuchláte papír. Už nikdy ten samý papír nebude čistě rovný. A hlavně, když už máte takového kamaráda, buďte mu stejným přítelem… protože přítelem se stanete, jen když to přátelství budete opětovat…

Zamyslete se nad svými přáteli, jestli nepotřebují pomoct, jestli nemají problémy a nepotřebují si s někým promluvit. Popřemýšlejte nad tím, kdo jsou vaši opravdoví přátelé a kdo se tak jen tváří, komu můžete věřit a komu ne. Víte, každý potřebuje přítele, i když říká, že je nejraději sám. Vždy je lepší někoho mít někoho, komu můžete věřit.

Když potkáte někoho, komu chybí přítel, staňte se jím. Když potkáte někoho, kdo potřebuje obejmout, prostě ho obejměte. Když potkáte někoho, kdo potřebuje pomoci, pomozte mu… On je třeba doktor, a každý den vidí jak mu některý z pacientů umírá před očima… a snaží se jim pomoci, jak jen může… ale sám sobě nepomůže, proto potřebuje přátele. Někoho na koho se obrátí.

Važte si svých přátel, a nenechávejte je odejít, at se děje cokoli.
 


Komentáře

1 Zajímavý článek! Zajímavý článek! | 15. prosince 2016 v 15:28 | Reagovat

Moc se mi to líbí:)

2 dennisvet dennisvet | E-mail | Web | 17. prosince 2016 v 22:40 | Reagovat

Moc děkuju =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama