Zamyšlení: Život a naše sny

7. prosince 2016 v 16:50 | Niana |  Zamyšlení
Průměrně se dožijeme sedmdesáti let. Někdo může zemřít v padesáti, někdo klidně ve sto letech. Ale může někdo vědět, jak dlouho tady budete vy?

Někteří lidé studují, aby získali diplom a před jménem měli titul. Jen kvůli tomu ztratíte tolik času? Čas vám nikdo nemůže dát, nemůžete si ho pořídit ani koupit. Můžete se snažit si říkat o prodloužení života, ale marně.

Někdo si vezme život a přitom si neuvědomí mnoho věcí. Už nikdy si nebude moci vzpomenout na hezké zážitky, nikdy nezažije další úžasné chvíle. Přátelé a rodina dané osoby přijde o úžasného člověka. Ale ani oni nebudou už mít šanci se s ním projít, popovídat si, sejít se. Už nikdy se nepotkají. Navíc, sobě možná usnadní ,,život". Tím, že odejdou ze světa, ale přidělají starosti ostatním. Někteří riskují se svým životem nebo si ho sami odeberou... bez zamyšlení nad tím, že někdo musí bojovat, aby mohl žít.

Co jste v poslední době udělali? Co jste dokázali? Potřebujete školu, ale je lež, že bez ní nejste nic. V této době si poradíte hodně těžko, když nebudete umět číst, psát a počítat. Ale opravdu chcete strávit půlku svého života jen nudným čtením napsaných poznámek? A co volný čas?

Zkuste se zamyslet, co by jste udělali, kdyby nezáleželo na penězích? Bez nich by se cíle dosáhlo lépe, protože s nimi je lidská společnost jasně rozdělená. Zkus to, co je tvůj sen? Neříkej, co je snem toho nebo toho. Neříkej, v čem jsou druzí lepší než ty. Zamysli se, v čem jsi ty nejlepší? Pracuj, dokud se nebudeš muset představovat, dokud za tebe nebude mluvit pouze tvé jméno.

Zavři oči a zjisti, co bude náplní tvého života. Ne z toho, co chtějí ostatní. Ty musíš jít za snem. Za svým snem.


Tak na co čekáš?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama