Povídka: Nejtěžší je první krok...

27. listopadu 2016 v 8:43 | Niana |  (Ne)povídky
Už to nejde vydržet! Nemůžu. Nemůžu dál. Chodím po bytě a jediným zvukem jsou písničky, znějící z mého pokoje. Chtěla jsem brečet, brečet a jen brečet! Ale slzy jako by ve mě zůstávaly napořád...

Pokouším se zavolat kamarádce, ale ona jen říká: ,,Dneska nemůžu, až zítra."
Její slova mi znějí v hlavě. Čím víc se snažím, tím lehčí je odejít.

,,Půjdeš teda dneska ven?" mluvím do mobilu s nadějí v hlase. ,,No, víš, já mám teď úkoly, když tak ještě zavolám." nezavolá, to vím už teď.

Nejsem připravená, ale bojuju. Nejtěžší je první krok, pak už to půjde samo. Vítr mi čechrá vlasy. ,,Dneska odcházím, zítra už tu nebudu." naposledy píšu své kamarádce, i když ji tak už nazvat ani nemůžu. Ještě chvíli stojím na kraji...

,,Nechej své srdce tohle ovlivnit," říkám si. ,,Ticho se nabízí, velký skok..." pozoruji dění dole. Pár lidí si mě všimlo. Někteří nechápou, co se děje. Jiní propadli panice. Nebudu je už trápit.

Jen se předkloním a moje tělo padá hluboko... Už nevidím střechu, která mi pomáhá k osvobození. Teď vidím jen a jen zemi, trpělivě čekající, aby mě zbavila veškerého utrpení.

Ozvala se rána. Lidé se kolem mě seběhli. Někdo volal sanitku, pár lidí mě otočilo. Mé oči už nezářily tak, jako předtím. Jako z diamantu na kámen!

Všichni lidé ztichli. V mé kapse něco píplo. Po domluvě jeden z nich vyndal můj mobil a jeho slzy padaly na dívčino mrtvé tělo. Přečetl zprávy předtím a nakonec i tu poslední... Tu, na kterou já už nikdy neodpovím: ,,Ahoj, tak co, jdeš ven?"
 


Komentáře

1 Yggi Mnohajmenná Yggi Mnohajmenná | Web | 4. prosince 2016 v 17:21 | Reagovat

Jé, pěkně jsem si zavzpomínala na časy kdy jsem taky chtěla skočit z okna :D vždycky jsem chtěla umět lítat a řekla jsem si, že skok z okna je super poslední možnost jak využít zbytky života :)
No, neudělala jsem to, ten první krok byl opravdu moc těžký :)
Jinak jak jsi mi psala na blog - děkuji za přání štěstí, určitě se bude hodit :D a s tím vzájemným pomáháním - nevím jak často budu na blog chodit, spíš to mám takové odpočinkové :D ale klidně se sem k tobě čas od času stavím, máš moc zajímavé nápady :)

2 dennisvet dennisvet | E-mail | Web | 8. prosince 2016 v 19:50 | Reagovat

[1]: Ahoj, moc ti děkuju za reakci ;), akorát jse si ji přečetla až teď, protože mě nenapadlo, že někdo bude psát sem :). Já jsem na tohle téma psala právě i kvůli odreagování, protože jsem měla podobné myšlenky. Jinak, blog beru taky odpočinkově. Ve škole to nikoho nezajímá, tak se aspoň tady ,,vypíšu".
Budu ráda, když se tu čas od času stavíš a napíšeš nějakej ten komentář :D, moc to pomůže :)
Zatím se měj ;)
Nianaa8
P.S.: aktuálně píšu další povídku na téma šikany k tématu týdne, tak si ji určitě přečti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama